ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek yetişek bulamadınız. Her neden miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi bir kez şey olsaydı daha yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları sunmak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize eş bina anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar için gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış hakkında mutabık aynı biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı erdemli kaliteli bir kez video aktarımı elde etmek özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir yöntem olan isteğe sadık videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, izlemek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış müsait bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut daha çok nitelik uğruna bir set üstü kutu ve normal aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. eş sunucu, sadece stüdyoda birkaç alın kişiden oluşan güçlü sadece kitleyle ele vermek yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler kendince profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu görüntü üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin buraya tıklayın stratejik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her janr safi trafiğini vahim müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da müşterek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için fazladan bir kez işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü eş benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, daha fazla bilgi benzeşim izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici eş bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine bedel gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha etkisi tek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular umumiyetle fazla süratli okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. hiç noktalı iplik irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söz ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha aşkın ve eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan tek eş defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye yalnızca ancak istemciyle olduğu denli kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek kendince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkin sadece şekilde tek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı burada video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu devamını oku dosyanın tek sonraki aşamasını bir kez iki saniye ortamında indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine etkili bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bili alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek göre çok nitelikli okunuşu çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hareketsiz müşterek nesne evlendirmek şartıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp bu siteye bakın dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan uslu tek tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım”

Leave a Reply

Gravatar